Gazeta Wielicka- Wiadomości z powiatu wielickiego

Warsztaty komputerowe dla seniorów

Już w kwietniu zapraszamy seniorów 50+ do udziału w bezpłatnym szkoleniu e-lerningowym ?Moje finanse?. Dowiedz się więcej o budżecie domowym, bankowości elektronicznej czy ubezpieczeniach!

W kwietniu w wielickiej bibliotece rusza komputerowy program szkoleniowy, przeznaczony dla seniorów pt. ?Moje finanse?, który jest realizowany w ramach projektu “O finansach w bibliotece…”. W ramach projektu, podczas pięciu warsztatów, uczestnicy dowiedzą się m. in. jak założyć konto bankowe, jak dokonywać przelewów i płacić rachunki przez Internet, jak bezpiecznie korzystać z kart i bankomatów, jak dokonywać bezpiecznych zakupów przez Internet, jak sprawdzić oprocentowanie kredytu czy lokaty, na co zwrócić uwagę ubezpieczając dom, samochód czy kupując polisę na życie. Seniorzy dowiedzą się o funkcjonowaniu instytucji finansowych, korzyściach płynących z planowania wydatków i tworzenia budżetów domowych. W zdobywaniu nowych informacji i umiejętności pomoże przeznaczony dla osób starszych, przygotowany i przetestowany kurs e-learningowy.

Tematyka szkoleń:
1. Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?
2. Bank przez Internet
3. Lokaty, kredyty i karty jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową
4. Ubezpieczenia
5. Bank centralny i inne banki
Udział w kursie jest bezpłatny. Zapisy do dn. 5 kwietnia 2016:
-telefonicznie 012 278-30-75 / 012 278-15-65;
-mailowo na pp@biblioteka.wieliczka.eu
-osobiście w Dziale Literatury Pięknej wielickiej biblioteki

Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla zapisanych uczestników: 7 kwietnia, godz. 13.30, Sala na poddaszu. Warsztaty będą miały postać 5 spotkań w terminach: 8, 15, 20, 22, 26 kwietnia, godz. 12.00.

Kurs “Moje finanse” odbywać się będzie na komputerach. Mile widziana umiejętność podstawowej obsługi komputera: operowanie myszką, klawiaturą, poruszanie się po Internecie.
Dopuszczalny jest udział osób młodszych niż 50+ w zajęciach. Informacja u bibliotekarzy!

Projekt ?O finansach? w bibliotece ?IV edycja? jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

plakat_fianse_www

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!