Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Szlachetna Paczka

“Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego?? to hasło XV finału Szlachetnej Paczki, który odbędzie się w dniach 12 ? 13 grudnia.

Do tego czasu wolontariusze tzw. SuperW odwiedzają rodziny, przeprowadzając z nimi rozmowę, chcąc nie tylko dowiedzieć się historii, przyczyn trudnej sytuacji życiowej, ale także pomóc w odkryciu potencjału rodziny, zasobów jakimi dysponują do wygrania walki z biedą.

Spotkanie to jest emocjonujące dla obu stron wolontariusza, jak i rodziny. Udzielenie ?? mądrej pomocy??  ma pokazać, że każdy może sobie radzić z życiowymi problemami, wspinać się do góry o własnych siłach, pomimo trudności, zakrętów.

Już 21 listopada przypada otwarcie bazy, czyli opublikowanie w systemie opisów rodzin, włączonych do projektu. Każdy może zostać Darczyńcą czyli osobą przygotowująca paczkę dla rodziny. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl wybrać jeden z opisów i przygotować prezent dla Rodziny.

Może z rodziną, grupą znajomych, w Twoim zakładzie pracy zbierzecie się w kilka osób i staniecie się bohaterami. Dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki, jako Darczyńca możesz sprawić, że na czyjeś twarzy zagości uśmiech. Czasem drobny gest może zdziałać naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!