Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Nadchodzi świąteczny czas

Do Świąt Bożego Naruszenia pozostało jeszcze tylko kilka dni. Przypomnieli o tym m.in. harcerze z Marszowic, którzy przekazali wójtowi Zbigniewowi Wojasowi ogień z groty betlejemskiej. Tradycją jest również, że w tym okresie odbywają się różnorodne spotkania, podczas których zebrani dzielą się opłatkiem i składają życzenia.

13 grudnia w Zakopanem harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali z rąk słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego wędrówka, która potrwa do 24 grudnia. Za pośrednictwem harcerzy i zuchów z Marszowic betlejemski ogień trafi do mieszkańców naszej gminy. Betlejemskie Światełko Pokoju będzie można otrzymać w parafiach oraz różnego rodzaju instytucjach i organizacjach. Podczas przekazania światełka pokoju w Urzędzie Gminy, wójt Zbigniew Wojas podziękował harcerzom za pielęgnowanie pięknej tradycji dzielenia się światłem symbolizującym miłość, nadzieję, jedność i pokój, a także złożył młodzieży życzenia bożonarodzeniowe. Do życzeń dołączył się również ks. Jarosław Cielecki przebywający wówczas z wizytą u gospodarza gminy Gdów.

Obecny tydzień obfituje także w spotkania, w czasie których w świątecznej atmosferze zebrani mogą podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz wspólnie kolędują. Tak było m.in. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Zagórzanach, gdzie spotkali się pracownicy, podopieczni wraz z rodzinami, zaproszeni goście, przyjaciele placówki, a także podczas spotkania Koła Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

(Źródło: Gmina Gdów)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!