Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

NIDEC świętuje i zapowiada kolejne inwestycje!

We wtorek 16 maja firma Nidec Motors & Actuators z Niepołomic świętowała oficjalne otwarcie nowej części zakładu. Uroczystość zorganizowano w siedzibie firmy, w nowopowstałej hali produkcyjnej.

Od lutego do listopada 2016 trwała rozbudowa zakładu w wyniku której powstała nowa hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 6,5 tys. m2. Powierzchnia budynku w ciągu roku zwiększyła się z 10 tys. m2 do 16,5 tys. m2. Prócz hali produkcyjnej i magazynu wysokiego składowania zbudowano nowe powierzchnie biurowe i pomieszczenia socjalne.

przeciecie wstegi

Mimo, iż firma systematycznie inwestowała w park maszynowy oraz pomieszczenia typu ?clean room? w ramach istniejącej hali, nie ma wątpliwości, że od czasu zlokalizowania firmy w 2009 roku w Niepołomicach jej rozbudowa o kolejne 6,5 tys. km2 jest kolejnym krokiem milowym w rozwoju firmy Nidec w strefie.

Na uroczystości 16 maja pojawił się Wojewoda Małopolski, Wiceburmistrz Niepołomic, reprezentant Ambasady Japonii w Polsce, reprezentanci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, najważniejsi klienci i partnerzy biznesowi Nidec, sąsiedzi ze strefy, lokalne media. Uroczystość była okazją do uroczystego przecięcia wstęgi oraz do spotkania najwyższego kierownictwa firmy, które na tę okazję przyjechało z Niemiec i z Japonii. Gościem specjalnym był założyciel międzynarodowej korporacji Nidec oraz jej prezes ? Pan Shigenobu Nagamori ? jeden z największych japońskich biznesmenów.

Podczas przemówienia prezes Shigenobu Nagamori zapowiedział jeszcze bardziej intensywny rozwój niepołomickiej firmy. Postawione cele na najbliższą przyszłość to kolejna duża inwestycja za 3 lata, wzrost pracowników do 1000 oraz rozwój działalności badawczo-rozwojowej.

Dyrektor europejskiego pionu motoryzacyjnego Nidec ? Pan Olav Schulte stwierdził, że pion motoryzacyjny będzie w dalszym ciągu jednym z najważniejszych filarów rozwoju firmy Nidec Motors & Actuators, w kolejnych latach przewiduje podwojenie sprzedaży i obrotów.

Dyrektor zakładu Leszek Brzyski zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby zrealizować postawione cele. Zwrócił uwagę na wkład pracowników w rozwój zakładu, podziękował za ich rzetelną pracę, zaangażowanie oraz entuzjazm.

Władze regionu oraz samorząd lokalny wyrazili chęć wsparcia kolejnych inwestycji NIDEC w Niepołomicach.

Na zdjęciu kolejno:

Olav Schulte – Dyrektor europejskiego pionu motoryzacyjnego NIDEC

Leszek Brzyski – Dyrektor zakładu w Niepołomicach

Shigenobu Nagamori – załozyciel i prezes korporacji Nidec

Józef Pilch – Wojewoda Małopolski

Adam Twardowski – Wiceburmistrz Niepołomic

Satory Takahashi – Radca i Zastępca Szefa Misji Ambasady Japonii w Polsce

Nidec Motors & Actuators

Firma obecna jest w 28 krajach na całym świecie i jest największym producentem w sektorze silników i napędów. Firma notowana jest na giełdach w Nowym Jorku i Tokio.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!