Gazeta Wielicka- Wiadomości z powiatu wielickiego

Droga w nowym standardzie

Rozbudowa drogi powiatowej Wieliczka-Brzegi sprawiła, że w niczym nie przypomina ona starej, wąskiej i z nierównościami swojej poprzedniczki. Na zmodernizowanym od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 (przy Hercu) do skrzyżowania przy szkole podstawowej w Śledziejowicach odcinku wykonano nową nawierzchnię oraz chodniki. Droga zyskała zupełnie nowy standard, bowiem przejazd nią nie sprawia już najmniejszych problemów, także piesi mogą poruszać się bezpiecznie.
Zakres rozbudowy obejmował między innymi poszerzenie jezdni do 6 i 6,5 metra wraz z nakładką bitumiczną, budowę chodnika o szerokości 2 metrów, wykonanie czterech zatok autobusowych wraz peronami, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę kanalizacji deszczowej pod chodnikiem wraz z odprowadzeniem wód do istniejących rowów przydrożnych oraz istniejącej kanalizacji deszczowej, profilowanie istniejących rowów przydrożnych wraz z umocnieniem skarp, rozbudowę i przebudowę oświetlenia ulicznego, oznakowanie dróg.

Inwestycja realizowana była w ramach Programu Przebudowy Dróg Powiatowych i Gminnych (dawna ?schetynówka?), na którą powiat wielicki pozyskał środki w wysokości ponad 1.600.000 złotych. Jej koszt wyniósł 3.212.337,20 złotych.

Źródło: Powiat Wielicki

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!