Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Kobieca piłka nożna w Wieliczce

Żeńska sekcja ”Górnika” Wieliczka powstała w listopadzie ubiegłego roku. Było to zapoczątkowane z inicjatywy uczennic wielickiego gimnazjum, które od jakiegoś czasu zaczęły interesować się piłką nożną. 

Krótko po zgłoszeniu pomysłu władzom KS Górnik Wieliczka, powstała żeńska sekcja. Po kilku miesiącach treningu przystąpiliśmy do 1. Małopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Przewodniczącej KPNK MZPN w Wołowicach, gdzie kończąc pierwsze zmagania drużynowe zajęliśmy V miejsce. Wtedy właśnie otrzymaliśmy pierwszy puchar. Kolejną istotnym epizodem, był udział naszej drużyny w rozgrywkach III Ligi Kobiet (gr. małopolska-zachód), w której zajęliśmy 10 miejsce, mając na koncie 12 zdobytych bramek.

Sekcja żeńska brała również udział w Turniej z okazji Święta Niepodległości o tytuł najlepszej żeńskiej drużyny w Podokręgu Wieliczka. W tymże turnieju zdobyłyśmy 2 miejsce, co było dla nas wielkim zaskoczeniem. Byłyśmy z siebie dumne, gdyż przez cały rok solidnie pracowałyśmy na nasz sukces. Trud pracy opłacił się i pragniemy podziękować naszej trenerce Ewelinie Prokop za wszelkie zaangażowanie i przekazaną Nam wiedzę. Była i jest ona niezbędna, by podążać za swoimi marzeniami. Podziękowania kierujemy również do pani Beaty Jewiarz, za trud pracy, włożonej w nasze trenowanie.

Chciałybyśmy, by mieszkańcy Wieliczki wspierali nas w naszych zmaganiach sportowych i kibicowali Nam, gdyż pragniemy godnie reprezentować nasze miasto. Zwracamy się również do wszystkich dziewczyn zainteresowanych piłką nożną i zachęcamy je do zapisania się do naszej drużyny.

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Wiktoria Kubik
Kapitan drużyny

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!