Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

X Jubileuszowy Przegląd Artystyczny Młodzieży CK-art za nami

W piątek 29 marca odbyła się Jubileuszowa Gala, kończąca tegoroczną edycję X Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art. W ciągu tygodnia na scenie zaprezentowało się ponad 450 uczestników w kategoriach: taniec i muzyka, w 43 układach tanecznych i 79 prezentacjach muzycznych. Wcześniej w części plastycznej, fotograficznej i literackiej oceniono ponad 300 prac zgłoszonych przez ok. 100 uczestników.
Wernisaż wystawy prac plastycznych i fotograficznych, który odbył się 25 marca, otworzył X Przegląd CK-art, a zaprezentowane prace wciąż można zobaczyć w Centrum Kultury w Gdowie.
Piątkowa Gala podsumowała tegoroczne zmagania młodych artystów w kategorii muzyka i taniec, a na scenie przed szeroką publicznością zaprezentowali się nominowani do Gali laureaci. Usłyszeliśmy Małgosię Grochal w utworze ?Co się śni niewidomym?, Julię Nowak i Julię Wyszyńską, które w duecie wykonały utwór ?Wcale nie, ależ tak? a także Natalię Szymską, która wykonała piosenkę ?Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos?. Na scenie zaprezentowali się także Paweł Szostak i Emilia Azierska.
Swe niezwykłe umiejętności taneczne zaprezentowali: Agnieszka Syguła ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej, duet: Martyna Kufta i Martyna Pająk ze Studia Tańca Dance Omnia z Gdowa, duet ?Dance and Fun Jazz? z Akademii Ruchu Ewy Lipińskiej-Galicy oraz grupa taneczna ?Idea? ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej. Prezentację tegorocznych laureatów zakończył zespół ?Omnia Junior? z Gdowa ubiegłoroczny zwycięzca ?Talentów Małopolski?, tegoroczny zwycięzca CK-art. w kat. grupy ? instytucje kultury i szkoły tańca.
Ponieważ była to gala jubileuszowa, nie zabrakło gości, którzy w ubiegłych latach zajmowali najwyższe miejsca w gdowskim przeglądzie. Jako pierwsza z gości zaprezentowała się uczennica Szkoły Podstawowej w Winiarach Ula Zając, która wykonała piosenkę ?Mięta?. Swe niezwykłe możliwości wokalne pokazali także Martyna Raczek i Karol Makuch, zdobywcy tytułu ?Talentów Małopolski?.
Po prezentacjach nastąpiło wręczenie nagród, statuetek i dyplomów tegorocznym laureatom. Pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za pracę na rzecz rozwoju festiwalu otrzymali Zbigniew Wojas ? Wójt Gminy Gdów, Julita Natkaniec ? Dyrektor GCOO oraz Edyta Trojańska ? Urbanik ? pomysłodawczyni CK-art.
Gościem specjalnym gali była Roksana Węgiel ? zwyciężczyni pierwszej edycji ?The Voice Kids? oraz Konkursu Eurowizji Junior 2018, która w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie zagrała niezapomniany koncert.
zdj. Piotr Sionko

073-8.jpg 066-7.jpg 037-6.jpg 029-5.jpg 018-4.jpg 015-3.jpg 012-2.jpg 008-1.jpg 002-0.jpg

Centrum Kultury w Gdowie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!