Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Polska na weekend ? miejsca niezwykłe

19 stycznia 2016 roku Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa zaprasza na spotkanie, podczas którego poznamy miejsca niezwykłe, szczególne, wyjątkowe, rekordowe i mało znane. Wszystkie znajdują się w Polsce!

Przechodzimy obok, nie mając świadomości, co kryje się za wysokim murem, za ścianą gęstego lasu czy za wzniesieniem. Przemierzamy nasz kraj autostradami, oddzieleni ekranami akustycznymi od tego, co piękne i tajemnicze. Zachwycamy się tym, co zobaczymy w trakcie wakacyjnych wyjazdów poza granice naszego kraju, nie mając świadomości tego, co nas otacza. Nie doceniamy i pomijamy wszytko to, co ma do zaoferowania nasz kraj. Polska jest wyjątkowa pod wieloma względami. Nie tylko na wakacyjne wojaże, ale i na weekendowe wycieczki. Warto poznawać uroki kraju leżącego pomiędzy morzem a górami, na którego terenie są prawdziwe tysiącletnie bory i niezliczona ilość zabytków. ?Cudze chwalicie, swego nie znacie? ? powiedzenie jakże trafne w przypadku naszego kraju.

O Polsce wyjątkowej opowie Albin Marciniak ? fotografik, fotoreporter, podróżnik, dziennikarz i radiowiec, twórca i prowadzący Klubu Podróżników ?Śródziemie?, autor wielu map dotyczących niezwykłych atrakcji Polski, m.in. ?Polska na weekend ? Miejsca niezwykłe, szczególne, wyjątkowe, rekordowe i mało znane?. Autor ma na koncie tysiące przebytych kilometrów, dziesiątki tysięcy wykonanych zdjęć, by powstała ta wyjątkowa mapa-informator. Znalazło się na niej wiele miejsc, obiektów i przedmiotów, które warto i należy zobaczyć. Zawiera 187 wyselekcjonowanych i opisanych obiektów dostępnych dla zwiedzających. To sposób na zwiedzanie przez cały rok. Mapę będzie można zakupić podczas pokazu w promocyjnej cenie.

polska-podroze-19-stycz-01-715x1024

19 stycznia | wtorek | godz. 19:00
Kino MCDiS | Niepołomice, ul.Zamkowa 4 | wejście B
Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!