Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Udawali kominiarzy i sprzedawali kalendarze

W środę 3 lutego  około godziny 18.00, oficer dyżurny wielickiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Brzegi trzech mężczyzn  udając kominiarzy sprzedaje kalendarze.

Funkcjonariusze, którzy po kilku minutach pojawili się na miejscu zgłoszenia, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym poruszali się oszuści. Pasażerowie jak i kierowca zostali wylegitymowani. W trakcie czynności u trzech mężczyzn znaleziono kalendarze na rok 2016, dwie plakietki stwierdzające, że są kominiarzami oraz druki samokopiujące. Mężczyźni mieli na sobie ubrania przypominające strój kominiarza. Oszuści odwiedzali okoliczne domy, dokonywali fikcyjnych sprawdzeń przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz oferowali kalendarze w zamian za dobrowolną opłatę. Jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną przez organy ścigania. Mężczyźni  usłyszeli  już zarzut oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Policja apeluje, zwłaszcza do osób starszych i samotnych, by zwracały szczególną uwagę, komu otwierają drzwi. W okresie zimowym przybywa fałszywych pracowników elektrowni, hydraulików czy osób podszywających się pod pracowników stowarzyszeń charytatywnych.

W związku z powyższym wielicka Policja  zwraca się z prośbą o zgłaszanie się mieszkańców powiatu, którzy zostali oszukani przez nieuczciwych rzemieślników. Zgłaszać można się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz telefonicznie pod numer tel. 997

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!