Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Raport jakości wody w powiecie

Na dzień 31 sierpnia 2017 roku obowiązuje całkowity zakaz użytkowania wody z sieci wodociągowej w kilku miejscowościach na terenie gminy Kłaj. Woda w pozostałych gminach powiatu jest całkowicie zdatna do picia i nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykorzystywania.

Problem z zanieczyszczoną wodą występuje w sołectwach gminy Kłaj: Łężkowice, Brzezie, Szarów, Dąbrowa, Łysokanie, Gruszki, Grodkowice. W pozostałej części gminy tj. w Kłaju oraz Targowisku woda nadaje się do użytku. Przypominamy, że woda z kranu nie może być przeznaczona do spożycia, nie może być przeznaczona do przygotowywania posiłków, mycia zębów, przemywania otwartych zranień oraz, że woda z kranu nie może być przeznaczona do brania prysznica, kąpieli i mycia. Nadal trwa intensywne płukanie sieci a mieszkańcy zaopatrywani są w wodę do spożycia dowożoną beczkowozem.

W gminach Wieliczka, Niepołomice, Gdów i Biskupice woda z sieci wodociągowej jest całkowicie zdatna do picia i nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykorzystywania.

Avatar

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!