Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Raport jakości wody w powiecie

Na dzień 31 sierpnia 2017 roku obowiązuje całkowity zakaz użytkowania wody z sieci wodociągowej w kilku miejscowościach na terenie gminy Kłaj. Woda w pozostałych gminach powiatu jest całkowicie zdatna do picia i nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykorzystywania.

Problem z zanieczyszczoną wodą występuje w sołectwach gminy Kłaj: Łężkowice, Brzezie, Szarów, Dąbrowa, Łysokanie, Gruszki, Grodkowice. W pozostałej części gminy tj. w Kłaju oraz Targowisku woda nadaje się do użytku. Przypominamy, że woda z kranu nie może być przeznaczona do spożycia, nie może być przeznaczona do przygotowywania posiłków, mycia zębów, przemywania otwartych zranień oraz, że woda z kranu nie może być przeznaczona do brania prysznica, kąpieli i mycia. Nadal trwa intensywne płukanie sieci a mieszkańcy zaopatrywani są w wodę do spożycia dowożoną beczkowozem.

W gminach Wieliczka, Niepołomice, Gdów i Biskupice woda z sieci wodociągowej jest całkowicie zdatna do picia i nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykorzystywania.

Dodaj komentarz