Specjalizacja w kosmetologii
Dwuletnia szkoła policealna, np. w Krakowie, pozwoli każdemu absolwentowi szkoły średniej na zdobycie zawodu technika usług kosmetycznych. Nie oznacza to jednak, że od razu będzie mógł pracować w gabinecie kosmetologii estetycznej. Musi się bowiem specjalizować w takiej dziedzinie.
Technik usług kosmetycznych wykonuje pracę o charakterze higieniczno-estetycznym. Diagnozuje problemy kosmetyczne pacjenta i dobiera odpowiednie zabiegi profilaktyczne bądź lecznicze. Taka osoba zajmuje się nie tylko kosmetyką twarzy, ale i całego ciała.
Dzięki specjalizacji technik usług kosmetycznych może zyskać kompetencje i zostać fachowcem w swojej dziedzinie. Może być stylistą, wizażystą czy na przykład specjalistą kosmetyki estetycznej. Co to właściwie oznacza?
Co jest główną osią zainteresowania kosmetologii estetycznej?
Technik usług kosmetycznych może kontynuować kształcenie wielotorowo i specjalizować się w kosmetologii estetycznej. Właściwie jest to kosmetologia z elementami medycyny estetycznej, która pozwala na wykonywanie w przyszłości zabiegów upiększających, nakierowanych na zachowanie lub przywrócenie kondycji i estetycznego wyglądu twarzy i całego ciała. Kosmetolog posiadający wiedzę z zakresu kosmetologii estetycznej będzie wiedział, jak wykonywać nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury.
Kosmetologia estetyczna, a właściwie kosmetologia z elementami medycyny estetycznej, korzysta z wiedzy i zabiegów polegających na polepszaniu wyglądu pacjentów i likwidowaniu defektów ich urody. Coraz więcej osób interesuje się możliwością poprawy swojego wyglądu, pozbycia się przebarwień, znamion czy niechcianego owłosienia w sposób trwały i szybki, ale bez konieczności uciekania się do zabiegów chirurgicznych. Kosmetologia estetyczna to coś więcej niż kosmetologia tradycyjna, ale mniej niż medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Ta dziedzina korzysta z mało inwazyjnych lub nieinwazyjnych metod pozwalających na zachowanie młodego wyglądu.
Dodaj komentarz