Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Urodzinowy niezbędnik w 5 krokach

Urodziny to szczególny dzień, nie tylko dla solenizantki. To także wyzwanie dla przyjaciółki jubilatki, która będzie obchodziła swoje święto. Chcesz zrobić bliskiej osobie niezapomnianą niespodziankę i zaskoczyć ją w tym szczególnym dniu? Przedstawiamy kilka propozycji, z których warto skorzystać planując ten wielki dzień.

Krok pierwszy:

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnio moment! Przygotowanie niespodzianki to zadanie, którego nie da się wykonać w 15 minut. Zacznij przygotowania minimum tydzień przed, aby nie musieć się niczym zanadto stresować. Usiądź wygodnie, weź zeszyt, długopis i zapisz wszystkie pomysły.

Krok drugi:

Zastanów się, co oryginalnego możesz dać przyjaciółce. To Ty ją znasz najlepiej, więc nie idź w banały. Perfumy ? jasne, jeśli znasz na tyle jej gusta. Płyta z ulubioną muzyką ? jak wcześniej. Pamiętaj jednak, że najlepiej sprawdzają się spersonalizowane prezenty. Może wykonaj coś własnoręcznie? Taką pamiątka pozostanie bliskiej Ci osobie na całe życie! Bądź kreatywna, niebanalna!

Krok trzeci:

Coś pysznego! Wiesz, że tort i inne smakołyki będą na imprezie przygotowanej przez solenizantkę, więc nie musisz koniecznie iść w tę stronę. Pamiętaj, liczy się gest! Może być to upieczona przez Ciebie babeczka ze świeczką do zdmuchnięcia. A może jej ulubiony deser podany w towarzystwie zimnych ogni? Albo może ulubiona pizza pełna świeczek? Jak widzisz, możliwości jest wiele, niekoniecznie musisz uciekać w kulinarne oczywistości. Wysil swoją kreatywność.

Krok czwarty:

Właściwa niespodzianka. Zaopatrzyłaś się już w prezent i smakołyk? Świetnie! To teraz czas na odwiedzenie solenizantki. Zadbaj o to, żeby Twoja przyjaciółka była w domu o 24:00 w dniu swoich urodzin i najlepiej już smacznie spała. (Uwaga! Jeśli dzieli ona mieszkanie z innymi lokatorami, zadbaj o to, by wiedzieli oni o Twoich zamiarach, żeby wieczór nie zakończył się katastrofą). Pamiętaj, by wzbogacić swój prezent o symbol, którego będzie wskazywał wiek, który przyjaciółka właśnie kończy. Hitem w ostatnim sezonie są balony cyfry, które znajdziesz m.in. tutaj: towarnafestyny.pl, z których możesz ułożyć dowolną liczbę.

Krok piąty:

Pamiętaj, że to zabawa! Skoro masz wszystko zaplanowane, to niespodzianka z pewnością się uda. Jeśli jednak jakiś element nie wyjdzie idealnie, niczym się nie przejmuj. Twoja przyjaciółka zauważy Twoje ogromne staranie i nie zapomni tych nocnych odwiedzin do końca życia. Co zrobisz po odwiedzinach? Na pewno masz już to zaplanowane w pierwszym kroku. Może impreza dla najbliższych przyjaciół, a może po prostu wspólne jedzenie pizzy i oglądanie ulubionego filmu? To już zostawiamy w Twojej gestii. 😉

Dodaj komentarz