Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Sprawcy rozboju w rękach Policji

Mieszkaniec gminy Biskupice został napadnięty przez dwóch sprawców, którzy grozili mu nożem i ukradli telefon. W toku prowadzonych w tej sprawie czynności zatrzymano cztery osoby.

W dniu 11 czerwca 2017 roku mieszkaniec gminy Biskupice telefonicznie powiadomił dyżurnego Komisariatu Policji w Gdowie o tym, że wracając z pracy w miejscowości Przebieczany został napadnięty przez dwóch nieznanych sprawców, którzy grożąc natychmiastowym użyciem wobec niego niebezpiecznego narzędzia w postaci noża, doprowadzili go do stanu bezbronności po czym dokonali zaboru mienia w postaci telefonu komórkowego wartości około 1000 PLN.

W toku prowadzonych w tej sprawie czynności zatrzymano cztery osoby podejrzewane o dokonanie przedmiotowego czynu. Odzyskano utracony telefon, zabezpieczono narzędzia przestępstwa, tj. nóż, a także zabezpieczono metalowa pałkę teleskopową. Ostatecznie dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia udowodniono dwóm zatrzymanym. Byli to 19 i 27-letni mieszkańcy Gminy Biskupice. Dziewiętnastolatek był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, natomiast starszy mężczyzna znany był funkcjonariuszom jako osoba mająca związek ze środowiskiem pseudokibiców. W dniu 14 czerwca 2017 roku Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za dokonanie tego przestępstwa sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Gdowie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.