Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Śmiertelne potrącenie w Niepołomicach

2 maja 2017 roku około godziny 7:30 na drodze DK75 w Niepołomicach samochód osobowy potrącił rowerzystę. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Zdarzenie miało miejsce przy skrzyżowaniu ulic Brzeskiej i Drogi Królewskiej. Do godziny 11:00 droga Niepołomice – Targowisko była zablokowana a policja wyznaczyła objazd przez miasto. Policja ustala przyczyny wypadku.

 [AKTUALIZACJA 04.05.2017]

Jak wynika z ustaleń poczynionych na miejscu przez policjantów wielickiej drogówki kierujący rowerem jadąc Drogą Królewską w kierunku centrum miasta, nie upewnił się dostatecznie co do możliwości przejazdu, wjechał na skrzyżowanie drogi krajowej nr 75 doprowadzając do bocznego zderzenia z pojazdem dostawczym marki Mercedes jadącym od strony Targowiska w kierunku Krakowa. Na miejscu pomimo podjętej przez Zespół Ratownictwa Medycznego reanimacji, nie udało się uratować życia 32 – letniemu mężczyźnie, który poniósł śmierć na miejscu.

Droga w nr 75  była zablokowana przez ponad trzy godziny oraz zostały wyznaczone objazdy.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze Policji pod nadzorem Prokuratora ustalając dokładne okoliczności przedmiotowego zdarzenia. Sprawa zostanie prowadzona przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce.

ss

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!