Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

?Damska torebka? ? to się jeszcze przyda?

15 września 2017 r. w sali na poddaszu wielickiej biblioteki odbyły się warsztaty Pani Doroty Hetmańczyk-Żuchalskiej pt. ?Sztuka prostoty ? czyli minimalizm w szafie i głowie? realizowane w ramach projektu dla kobiet i o kobietach ?Damska torebka?.

Dotora Hetmańczyk-Żuchalska, coach Prostego Stylu Życia, instruktor rekreacji ruchowej oraz autorka warsztatów z jogi dłoni i refleksologii stóp.

Czym właściwie jest minimalizm i czy jest nam potrzebny?

Jedna z definicja przedstawia minimalizm jako drogę do wolności poprzez świadomą rezygnację z tego co nas ogranicza w życiu materialnym. Chodzi o lepsze wykorzystanie czasu, czerpania radości z życia oraz przyjemność obcowania z lepszymi rzeczami.
Niektóre uczestniczki piątkowego spotkania przyszły na zajęcia z chęcią poradzenia sobie z problemami takimi jak: zbyt duża ilość butów, torebek, bałagan w szafie. Inne z nadzieją uporządkowania własnych myśli bądź po radę, jak zorganizować przestrzeń przed narodzinami dziecka albo wręcz przeciwnie, jak zdobyć przestrzeń dla rodziców w ogarniętym przez zabawki dzieci domu.

Co trzeba zrobić żeby pozbyć się zbędnych rzeczy?

Po pierwsze należy zastanowić się, co jest mi potrzebne, jakie znaczenie mają dla mnie przedmioty, których chce się pozbyć, kim będę oraz co się stanie, jeśli się ich pozbędę. Po odpowiedzeniu sobie na tych kilka prostych pytań na pewno łatwiej będzie podjąć nam działanie, by pozbyć się tego co rzeczywiście jest nam zbędne. Pamiętajmy by zastawić te rzeczy, które są użyteczne, ładne oraz te, które budzą w nas radość. Rzeczy, które mają dla nas znaczenie sentymentalne najlepiej schować do osobnych pudełek, ale nie mnóżmy ich ilości w nieskończoność, ograniczmy się do kilku, żeby przechować ważne dla nas wspomnienia, w końcu to my nadajemy rzeczom wartość. Pamiętajmy też, że jeśli nie ograniczymy kupowania pomimo zastosowania się do powyższych wskazówek problem z nadmiarem rzeczy może szybko do nas wrócić.

Panie, które wzięły udział w warsztatach Pani Doroty wyszły z nich zainspirowane, z pomysłami jak rozwiązać problemy z nadmiarem rzeczy oraz mocnymi postanowieniami, by założone cele wprowadzić w życie.
6 października o godzinie 18:00 w sali na poddaszu naszej biblioteki odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu ?Damska torebka?. Będzie to spotkanie autorskie z Moniką Małgorzatą Lis, która opowie o bieszczadzkiej przygodzie bohaterów swojej powieści ?Koniec świata?.

Zapraszamy!

Damska 4 Damska 3 Damska 2 Damska 1

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!