Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

?Piorun Piorunów? został zdobyty!

W sobotę 30 września wielicki Park Adama Mickiewicza zmienił się w Obóz Herosów, którzy w ramach literackiej gry miejskiej stanęli do walki o legendarny ?Piorun Piorunów?.

W mglisty, sobotni poranek 9 drużyn stawiło się w parku nad jeziorem, żeby otrzymać wskazówki i wyruszyć na szlak pełen przygód i niespodzianek, na którego końcu czekały cenne nagrody i oczywiście ?Piorun Piorunów?.

Łatwo nie było. Na uczestników gry czekało wiele zadań zarówno tych sprawnościowych, jak i tych wymagających znajomości treści książek Ricka Riordana z serii ?Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy?, bo to o w oparciu o ich fabułę skonstruowana została tegoroczna gra. Na próbę wystawiono spryt, zręczność, wytrwałość i wiedzę zawodników. Kandydaci na herosów budowali m.in. wieżę ze skrzynek, przeciągali papierowe łódki przez wodę, wydostawali się z sieci i przeciągali linę zdobywając sztandary swoich przeciwników. Przyszli herosi sprawdzali również czy los im sprzyja oddając się w ręce Mojry i kręcąc kołem Fortuny. Spędzili także trochę czasu w Salonie gier, w który zamieniła się na czas rozgrywek wielicka biblioteka.

W grze nie zabrakło oczywiście odrobiny magii ? uczestników od kar i niepowodzeń ratowały czarodziejskie perły, a magiczny długopis, znaleziony na trasie, w wielickim Obozie Herosów zmieniał się w miecz. Z jego pomocą kandydaci stoczyć musieli ostatnie, emocjonujące walki z Meduzą, Afrodytą i Aresem. Po podliczeniu punktów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe bransoletki z tegorocznego Obozu, mieli także okazję skosztować słynnego niebieskiego jedzenia. Najlepsi z najlepszych zdobyli również nagrody w postaci voucherów do gry typu Escape room i do pokoju z Wirtualną rzeczywistością, a także zestaw gier rodzinnych, książek i bon do pizzerii.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Wieliczka – Arturowi Koziołowi za objęcie imprezy patronatem honorowym, Parkowi Linowemu Xtreme Park Wieliczka Grabówki oraz Zamkowi Żupnemu w Wieliczce za użyczenie sprzętu, a także Wydawnictwu Galeria Książki i Pizzerii Mexicana za ufundowanie nagród dla uczestników. Dziękujemy Pani Uli za odegranie roli Mojry i bardzo dziękujemy również Wam drodzy Wieliccy Herosi za chęć przybycia, dobrą zabawę i dużo pozytywnej energii! Wszystkim gratulujemy wiedzy i wytrwałości! Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na okołoliterackich zmaganiach.

zdobywcy_media

Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!