Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Jesienne spotkania z podopiecznymi ?Leonardo?

Na początku września odbyły się warsztaty literackie z podopiecznymi Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego ?Leonardo? zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczna.

W 2017 roku w całej Polsce odbyło się czytanie ?Wesela? Wyspiańskiego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą ?Pana Tadeusza? Adama Mickiewicza.

Pierwsze spotkanie z podopiecznymi ?Leonardo? – po przerwie wakacyjnej – nawiązywało do tegorocznego Narodowego Czytania. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat Wyspiańskiego i jego dzieła pt. ?Wesele?. Po krótkim wstępie o pisarzu i dramacie, przystąpiono do lektury. Naturalnie został zachowany podział na role. Publiczne czytanie ?Wesela? stanowi nie lada wyzwanie. Jednak wszyscy uczestnicy fantastycznie sobie poradzili. Każdy potraktował niezwykle poważnie swój udział w zajęciach. Głośne i oficjalne czytanie przełamało bariery nieśmiałości i leku. Wspólne studiowanie dramatu okazało się ciekawym doświadczeniem.

Wielicka biblioteka w ramach współpracy z Fundacją Wspierania Rozwoju Społecznego ?Leonardo? organizuje spotkania przeznaczone dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Spotkania te mają na celu podniesienie samooceny uczestników, w kwestii relacji międzyludzkich oraz integracji osób niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem społecznym ze środowiskiem lokalnym.

idea-2654148_1920 LEO

Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!