Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Jesienne spotkania z podopiecznymi „Leonardo”

Na początku września odbyły się warsztaty literackie z podopiecznymi Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo” zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczna.

W 2017 roku w całej Polsce odbyło się czytanie „Wesela” Wyspiańskiego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Pierwsze spotkanie z podopiecznymi „Leonardo” – po przerwie wakacyjnej – nawiązywało do tegorocznego Narodowego Czytania. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat Wyspiańskiego i jego dzieła pt. „Wesele”. Po krótkim wstępie o pisarzu i dramacie, przystąpiono do lektury. Naturalnie został zachowany podział na role. Publiczne czytanie „Wesela” stanowi nie lada wyzwanie. Jednak wszyscy uczestnicy fantastycznie sobie poradzili. Każdy potraktował niezwykle poważnie swój udział w zajęciach. Głośne i oficjalne czytanie przełamało bariery nieśmiałości i leku. Wspólne studiowanie dramatu okazało się ciekawym doświadczeniem.

Wielicka biblioteka w ramach współpracy z Fundacją Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo” organizuje spotkania przeznaczone dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Spotkania te mają na celu podniesienie samooceny uczestników, w kwestii relacji międzyludzkich oraz integracji osób niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem społecznym ze środowiskiem lokalnym.

idea-2654148_1920 LEO

Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!