Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Jesienne spotkania z podopiecznymi „Leonardo”

Na początku września odbyły się warsztaty literackie z podopiecznymi Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo” zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczna.

W 2017 roku w całej Polsce odbyło się czytanie „Wesela” Wyspiańskiego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Dalsza część artykułu poniżej...

Najświeższe wiadomości z regionu
prosto na Twoją skrzynkę e-mail

Pierwsze spotkanie z podopiecznymi „Leonardo” – po przerwie wakacyjnej – nawiązywało do tegorocznego Narodowego Czytania. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat Wyspiańskiego i jego dzieła pt. „Wesele”. Po krótkim wstępie o pisarzu i dramacie, przystąpiono do lektury. Naturalnie został zachowany podział na role. Publiczne czytanie „Wesela” stanowi nie lada wyzwanie. Jednak wszyscy uczestnicy fantastycznie sobie poradzili. Każdy potraktował niezwykle poważnie swój udział w zajęciach. Głośne i oficjalne czytanie przełamało bariery nieśmiałości i leku. Wspólne studiowanie dramatu okazało się ciekawym doświadczeniem.

Wielicka biblioteka w ramach współpracy z Fundacją Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo” organizuje spotkania przeznaczone dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Spotkania te mają na celu podniesienie samooceny uczestników, w kwestii relacji międzyludzkich oraz integracji osób niepełnosprawnych zagrożonych wykluczeniem społecznym ze środowiskiem lokalnym.

idea-2654148_1920 LEO

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba głosów 0. Średnia 0,00 na 5 możliwych)

Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Dodaj komentarz

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!