Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Odblaskowe Szaleństwo przynosi efekty!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce, podobnie jak blisko 400 innych szkół województwa małopolskiego wzięła udział w tegorocznej, już VII edycji Małopolskiego Konkursu ?Odblaskowa Szkoła? organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

Głównym celem działań podejmowanych w ramach konkursu było promowanie bezpieczeństwa pieszych na drogach oraz propagowanie noszenia odblasków zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

W ciągu całego miesiąca konkursowych zmagań zorganizowanych zostało wiele lokalnych atrakcji i imprez. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z Policjantami, Strażnikami Miejskimi oraz Strażakami, brać udział w ogólnoszkolnych konkursach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczestniczyć w Odblaskowym Pochodzie ulicami Wieliczki, a także bawić się w czasie odblaskowej dyskoteki oraz prezentować samodzielnie zaprojektowane stroje podczas Pokazu Odblaskowej Mody.

Wszelkie działania podjęte w ramach konkursu z pewnością przyczyniły się do promowania bezpieczeństwa pieszych na drogach, a ogromna liczba rozdanych odblasków spowodowała, że wszyscy uczniowie szkoły po zmroku będą widoczni przez kierowców ze znacznie większej odległości.

Pamiętajmy, że w Polsce jest ustawowy obowiązek noszenia odblasków przez dzieci do 15tego roku życia. A dzięki działaniom organizowanym przez małopolskie szkoły w ramach konkursu ?Odblaskowa Szkoła? coraz więcej osób jest świadomych jak ważne w stroju pieszego są odblaskowe elementy!

Agata Wiatrek
Koordynator szkolny Konkursu
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!