Gazeta Wielicka- Wiadomości z powiatu wielickiego

Jubileusz XV – lecia Gimnazjum

9 listopada to data, która na trwałe zapisała się w historii Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej. W tym dniu miał miejsce uroczysty jubileusz, na który przybyło wiele znakomitych osób, wśród których znaleźli się m.in.: wieloletni Burmistrz Niepołomic Stanisław Kracik, jego następca Roman Ptak, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Ciastoń, ks. prałat Stanisław Mika, Dyrektor Wydziału Edukacji Wiesław Bobowski, Przewodniczący Organu Prowadzącego szkołę Stanisław Ptak, Dyrektor Biura Fundacji Sue Ryder z Warszawy Lubomira Paśko, wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Elżbieta Bzdek, a także dyrektorzy szkół z gminy Niepołomice, członkowie Rady Miejskiej w Niepołomicach, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele obecnie uczący w szkole oraz związani z nią w latach ubiegłych, a także goście z zagranicy, m.in. pani Olena Naumenko ze szkoły partnerskiej w Cherkassy na Ukrainie. Nie zabrakło także nikogo z uczniów.

Częścią inaugurującą obchody była msza święta w kościele parafialnym w Woli Batorskiej, której przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Guzik, a koncelebrowana była przez ks. Edwarda Bąbola, ks. Jacka Ponikowskiego, ks. dra hab. Jana Żelaznego, ks. Marcina Rozmusa, a także ks. dziekana dekanatu Niepołomice, Stanisława Mikę, który wygłosił homilię. Eucharystia sprawowana była w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a także w 16.rocznicę śmierci Patronki Gimnazjum, śp. Sue Ryder.

Zaraz potem miało miejsce uroczyste wkopanie kapsuły czasu na terenie przed wejściem do budynku szkoły. W tej uroczystej chwili kapsułę zapieczętowali wraz z Dyrektorem Tomaszem Donatowiczem goście- Burmistrz Roman Ptak, wizytator Elżbieta Bzdek, Przewodniczący Stowarzyszenia Gimnazjum im. Sue Ryder Stanisław Ptak oraz Dyrektor Wiesław Bobowski. Następnie goście zwiedzili szkołę oraz wystawę fotografii ?W krainie sukcesu i przygody?, która tuż po świątecznym weekendzie zostanie przeniesiona dla zainteresowanych mieszkańców miasta i gminy do Labolatorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach i zostanie tam do końca listopada.

Ostatnia część uroczystości odbyła się, dzięki uprzejmości Dyrektora Kajetana Konarzewskiego, w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Tam gości witali uczniowie klas drugich ustawieni w szpalerze, trzymając niebieskie światła nadziei i rozmaryny ? symbole Patronki i Fundacji przez nią założonej. Podczas Gali miały miejsce przemówienia gości, a także występy wokalne uczennic ? Julli Świerkosz oraz Natalii Styczeń i Anny Cieśli. Był to czas poświęcony wspomnieniom ludzi blisko związanych z Gimnazjum Sue Ryder. Widzowie mogli obejrzeć krótkie filmy o początkach szkoły, a także o bieżącej działalności i bardzo bogatej ofercie edukacyjnej. Na zakończenie wszyscy przybyli goście zostali obdarowani Albumem Jubileuszowym wydanym specjalnie z okazji XV-lecia szkoły oraz znaczkami jubileuszowymi.

To był wspaniale spędzony czas. Wielu z nas przypomniało sobie swoje pierwsze kroki w tej niezwykłej szkole. Absolwenci, dziś studenci i abiturienci najlepszych polskich uczelni, ze łzą w oku oglądali siebie z lat szkolnych, a obecni uczniowie zdali sobie sprawę jak ważną część społeczności szkolnej tworzą.

Serdecznie podziękowania składamy wszystkim przybyłym na uroczystość gościom, absolwentom i uczniom. To ważne by czuć ludzką sympatię, bliskość i szczere wyrazy przyjaźni w tak ważnych, historycznych momentach. Dziękujemy za uświetnienie swą obecnością obchodów XV -l ecia naszej szkoły.

ass

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!