Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Włamanie w Niepołomicach

W dniu 3 kwietnia 2018 r. dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Niepołomic o włamaniu na teren jego posesji i kradzieży z garażu oraz dwóch samochodów osobowych elektronarzędzi oraz dokumentów.

Na miejsce zdarzenia od razu skierowani zostali funkcjonariusze Policji. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, iż nieznany sprawca pod osłoną nocy wyłamał siłowniki bramy wjazdowej, a następnie wyważył drzwi garażowe kradnąc z garażu oraz z dwóch samochodów mienie o wartości ponad 4000 zł. W trakcie tych ustaleń policjanci zauważyli przechodzącego w niedalekim sąsiedztwie dobrze znanego im 30-letniego  mieszkańca  powiatu wielickiego, który niósł ze sobą dwie wypełnione siatki. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został schwytany. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, gdyż mężczyzna w siatkach przenosił swój łup – w związku z czym został zatrzymany. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Jak się później okazało mężczyzna miał bardzo ?pracowitą noc?, gdyż tej samej nocy włamał się również do innego pojazdu z którego nic nie ukradł, jednak dokonał zniszczeń na kwotę ponad 2000 zł. Praca policjantów referatu kryminalnego Komisariatu Policji w Niepołomicach pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie w sumie jedenastu zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. W trakcie przeszukania u mężczyzny znaleziono również 11 sztuk amunicji myśliwskiej i skradzione dokumenty.

Sąd Rejonowy w Wieliczce 5 kwietnia 2018r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara 15 lat pozbawienia wolności w związku recydywą. Niewykluczone jest, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty, gdyż sprawa jest rozwojowa.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!