Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dekoracje wiosenne na okna

Wiosna to taka pora roku, że człowiekowi jakoś tak bardziej wszystko się chce. Jest to też okres Świat Wielkanocnych w związku z czym pasuje mieć ładnie ozdobiony stół czy drzwi wejściowe. Jednak dość interesująco wyglądają także takie dekoracje okienne.

Wiosna w oknie

Nawet jeśli za oknem jeszcze śnieg, czy zimowe pociągnięcia mrozu to my w oknie przy odrobinie wysiłku możemy mieć już wiosnę. Kolorowe kwiaty czy dekoracje wiosenne nie tylko ożywią wnętrze czy wniosą doń powiew świeżości, ale także ucieszą oko. Czasem bardzo proste dekoracje mają lepsze powodzenie niż te duże i przesadzone. Tym bardziej, że obecnie dominujący styl we wnętrzach lubi minimalizm.

Gdzie szukać dekoracji

Jakkolwiek jednak wiosna to pora gdy cała przyroda budzi się do życia więc wesoły akcent warto mieć w domu aby wprowadzić dobry nastrój. Można się rozglądnąć za ciekawą propozycją po bazarach czy zajrzeć do takich miejsc jak hurtownie stacjonarne czy w takim miejscu jak hurtownia internetowa kwiaty sztuczne. Tam najszybciej dostaniemy dekoracje wiosenne i też będziemy mieli największy wybór.

Jak zrobić dekoracje na okno

Jest masa pomysłów na okienne dekoracje i naprawdę mamy w czym wybierać. Propozycją dość ciekawą są wianki miniaturowe z piórkami i małymi kwiatkami z materiału, zawieszone na wstążce.

Wiosna to też czas kiedy świętujemy Wielkanoc także dużo ozdób na tą porę roku jest wykonywaną pod to święto. Dlatego fajną propozycją są płaskie koszyczki na parapecie z pisankami i innymi dodatkami.

Standardowo i niestandardowo

Niezastąpione jednakże będą kwiaty wiosenne, szczególnie pięknie kwitnące hiacynty, czy inne cebulowe. Taką doniczkę można zawsze włożyć w ciekawą osłonkę ceramiczna, aby lepiej się prezentowała.

Fajnie też wyglądają flower boxy. Wykonuje się je ze sztucznych kwiatów i ozdobnych tekturowych pudełek. Jeśli mamy do wykonania ozdób na kilka okno najlepiej zakupić sztuczne kwiaty w hurtowniach.

Kolory dekoracji wiosennych

Wbrew pozorom aby uzyskać spójną dekoracje należy rozważnie dobierać kolory. Wiosna jako bardzo świeża pora roku z takimi kolorami powinna nam się kojarzyć. Dlatego tu będą dobrą opcją:

  • pastele;
  • jasna zieleń;
  • biel;
  • żółty.

Kolory dobrze jest dobierać do wystroju stałego wnętrza. Przy przewadze bieli możemy pokusić się o kolorystyczny, bardziej odważny bukiet czy kompozycję.

Komponując dekoracje wiosenne trzeba zwracać uwagę na dobór kolorów i tematyki związanej z tą porą roku. Jednak koniecznie też należy zwrócić uwagę na styl wnętrza do jakiego komponujemy dany stroik. Do wnętrza w stylu minimalistycznym będą bardziej pasowały jednorodne bukiety, natomiast w klasycznym można z powodzeniem ustawić różnokolorowy flower box.

Źródła:

Dodaj komentarz