Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Konsultacje społeczne planu rewitalizacji Kopca Grunwaldzkiego

27 września w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach miało miejsce spotkanie w sprawie remontu Kopca Grunwaldzkiego oraz terenu otaczającego Kopiec.

Po prezentacji koncepcji prac przez pana J. Szara z firmy Hydroplant uczestnicy spotkania zgłaszali własne uwagi i propozycje. W związku z planowanym wykarczowaniem terenu za Kopcem, pojawił się pomysł wykorzystania skarpy do zjeżdżania na nartach i sankach. Z tyłu Kopca można by również wykonać krąg ogniskowy oraz asfaltowe alejki do jazdy na rolkach. Z kolei teren przed Kopcem będzie się składał z dwóch stref. W części po lewej stronie żywopłot w kształcie ślimaka otoczy piaskownicę i urządzenia do zabawy dla małych dzieci. W tej części mogłyby zostać zamontowane również trampoliny oraz inne urządzenia zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego (nie zakwalifikowały się niestety do dofinansowania, pomimo bardzo dużej liczby głosów). Po prawej stronie, pomiędzy Kopcem a kapliczką, posadzony zostanie dąb upamiętniający 150 ? lecie Towarzystwa Sportowego Sokół. Tu odbywać się mogą spotkania (dodatkowe ławki) oraz uroczystości patriotyczne.

Dużo ciekawych propozycji na rekreacyjne wykorzystanie Kopca zgłosiły osoby starsze, wspominając jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały zabawy na tym terenie. Wydaje się, że pomimo początkowo różnych koncepcji odnośnie roli, jaką powinien pełnić teren wokół Kopca, udało się dojść do porozumienia i wypracować rozwiązania, które zadowoliły wszystkich uczestników spotkania.

a2 DSC_0742

Fundacja Lepsze Niepołomice

Fundacja "Lepsze Niepołomice" powstała w czerwcu 2016 r. Główne obszary naszego działania to partycypacja społeczna, historia i kultura. Fundacja należy do Federacji Małopolska Pozarządowa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!