Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Niepołomice. Oszustwo metodą “na policjanta”

Wczoraj do Komisariatu Policji Niepołomicach zgłosiła się 69-letnia mieszkanka gminy, która poinformowała, że padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. Kobieta zdążyła przekazać już kilkanaście tysięcy złotych kurierowi.

Oszust jednak został zatrzymany przez policjantów, a pieniądze odzyskane. W środę (27 lutego br.) nieznana kobieta, podająca się za policjantkę, zadzwoniła do 69 -letniej mieszkanki Niepołomic i poinformowała, że zięć seniorki spowodował wypadek samochodowy, za co grozi mu więzienie, jeśli nie wpłaci 20 tys. złotych. Pieniądze miały zapewnić zwolnienie od odpowiedzialności. Seniorka przekazała nieznanemu kurierowi wyliczoną sumę pieniędzy. Oczywiście cała historia była kłamstwem, stworzonym przez bezwzględnych oszustów. Sprawą zajęli się niepołomiccy policjanci, którzy dzięki intensywnym działaniom niespełna 5 godzin po zdarzeniu zatrzymali ?kuriera?. Dzięki akcji mundurowych, wszystkie wyłudzone pieniądze zostały odzyskane. Pracujący przy tej sprawie policjanci tropią pozostałych członków szajki oszustów.

PRZYPOMINAMY! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za krewnego czy policjanta możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem! Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o swoich działaniach i nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy. Apelujemy również do młodszych członków rodzin, by rozmawiali o tego typu zagrożeniach ze swoimi dziadkami i babciami. Takie działania mogą ich uchodzić przed stratą znacznej ilości gotówki.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!